Meble wielofunkcyjne – meblościanka z biurkiem lub łóżkiem - Porady Meble Aldo

Meble wielofunkcyjne – meblościanka z biurkiem lub łóżkiem

Meblościanka – mebel, który przez lata był w Polsce uważany za relikt przeszłości należący do epoki PRL. Wymyślona „na zgniłym zachodzie” przyjęła się w Polsce szybko i miał ją prawie każdy. Po zmianie systemu, brązowe, ponure meblościanki większość z nas zastąpiła nowoczesnymi meblami. Dziś, meblościanka wraca do łask – w swoim nowym, wielofunkcyjnym wydaniu. Zobacz, jak pasuje meblościanka do pokoju studenckiego czy pokoju ucznia i ile przestrzeni pozwala zyskać!

Meblościanka wielofunkcyjna

Tradycyjna meblościanka to zestaw półek, szafek i szuflad, który nierzadko wyposażony jest w dodatkową przestrzeń, w której można umieścić telewizor. Tego typu meble to doskonałe wyposażenie salonu bądź sypialni. Naszym zdaniem jednak, meblościanka może być znacznie bardziej funkcjonalna i zapewniać praktycznie pełne wyposażenie pokoju.

Meblościanka z podwójnym łóżkiem – do małej sypialni

Meblościanka to fantastyczne rozwiązanie w przypadku posiadania małego mieszkania. Pozwala zarówno na to, by zwiększyć ilość dostępnego miejsca jaki umożliwia wydzielenie w kawalerce kącika do spania, które nie będzie widoczne już od progu. Przykładowo, model Diva Saloon w stanie złożonym zajmuje zaledwie 1,4 metra2. Meblościanka Diva Couple niecały metr2. (Uwaga, przy zakupie meblościanek z podwójnym łóżkiem zawsze zwróć uwagę na nośność łóżka. Model Diva Saloon ma udźwig 140 kg).

Meblościanka 3w1 – łóżko, biurko i szafki

Kombinacja meblościanki z biurkiem, to zdecydowanie nie są jedyne możliwości, jakie dają meble wielofunkcyjne. Bardziej zaawansowane rozwiązania pozwalają w jednej bryle mebla zmieścić:

Meblościankę z biurkiem i łóżkiem:

  • model Diva Life, w skład którego wchodzi również szafa, półki oraz 4 dodatkowe szafki. A wszystko to na powierzchni zaledwie 6 m2.
  • model Diva Academy, gdzie na 4,3 metrach mieści się łóżko, biurko, mini szafa i dwie zewnętrzne półki.
  • model Diva Nitro, gdzie oprócz szafy, biurka i łózka mamy też możliwość stworzenia wygodnej sofy.

Meblościankę z łóżkiem piętrowym i biurkiem:

  • Model Diva bunk table – dwa łóżka, 2 szafy, mały, ale długi stolik do pracy – całość zajmuje niewiele ponad 7 m2
  • Model Diva Academy – z dwoma łóżkami i jednym biurkiem oraz kilkoma półkami ukrytymi wewnątrz konstrukcji.

Współczesne meblościanki nie są już zdecydowanie smutnym reliktem przeszłości. To nowoczesne meble, które mogą być multifunkcyjne. Pozwalają na niewielkiej przestrzeni zbudować własną prywatność i dają swobodne pole do aranżacji. Zapraszamy, do zapoznania się z pełną ofertą na wielofunkcyjne meblościanki w sklepie Meble – Aldo.