Po co dziewczynce toaletka? - Porady Meble Aldo
toaletka z lustrem dla dziewczynki

Po co dziewczynce toaletka?

Toaletka to typ mebla, który przez długie lata nie by widywany w polskich mieszkaniach. Trudno się dziwić – w PRLowskim normatywie mieszkaniowym, na taką fanaberię nie było miejsca. Dziś, kiedy mieszkania bywają większe, a my bardziej zwracamy uwagę na to jak mieszkamy, wracają do łask. I to również, w wersji dla najmłodszych. Czy toaletka dla dziewczynki to dobry pomysł?
Toaletka to mebel wyjątkowo kobiecy. Głównie przez to, że jej ważnym elementem jest lustro. Pozwala dziewczynce pełniej naśladować mamę, która przecież na co dzień z lustra korzysta. Pamiętajmy, że dzieci uczą się przez modelowanie, zatem taki mebel jak toaletka pomaga wykształcić w dziecku nawyk dbania o swój wygląd i czystość, a także organizację przestrzeni dookoła.
Przeciwnicy toaletek dla dziewczynek twierdzą, że taki mebel promuje tradycyjne pojmowanie kobiecości i zachęca dziewczynkę do nadmiernej koncentracji na własnym wyglądzie. Wszystko jednak zależy tak naprawdę od tego, jak rodzice będą promować kobiecość i role społeczne. Brak toaletki nie zrobi z dziewczynki feministki (a jej posiadanie nie zagwarantuje, że wychowamy następną Youtuberkę pokroju Red Lipstick).

Toaletka to dla dziewczynki:

  • miejsce przechowywania prywatnych rzeczy. Jej skarbów (którymi niekoniecznie muszą być kosmetyki),
  • namiastka dorosłego mebla (zwłaszcza, jeśli taką toaletkę posiada mama),
  • forma zabawki, która pełni dodatkowo rolę użytkową (pomagając przechowywać drobiazgi i utrzymywać porządek).

Jak wybrać toaletkę dla dziewczynki?

Kryterium wyboru toaletki powinno być jej przeznaczenie i ilość dostępnego miejsca w pomieszczeniu. Tradycyjna toaletka powinna umożliwiać swobodne siedzenie przed lusterkiem i opieranie rąk o blat. Z takiej toaletki po prostu wygodnie korzystać.
Dla młodszych dziewczynek proponujemy toaletkę Amori:

A dla nieco starszych nastolatek, toaletkę Volage lub Frivole. Obie mogą również pełnić funkcję biureczka pod komputer.

Nieco bardziej praktyczne z punktu widzenia zagospodarowania dostępnego miejsca, są toaletki w formie komody z dodatkowym lustrem. To wystarczająca opcja dla małych dziewczynek, które przecież nie robią makijażu i nie wklepują kremów, a i nastolatka poradzi sobie z makijażem. Przy zakupie toaletki, która będzie służyła nastolatce do wykonania makijażu trzeba pamiętać o tym, by zapewnić również odpowiednie oświetlenie – najlepiej nad lustrem bądź również po jego bokach.

Toaletki w formie komody z lustrem dla małych dziewczynek

Zapraszamy na zakupy w sklepie Meble Aldo!