Salon minimalistyczny - 3 propozycje - Porady Meble Aldo

Salon minimalistyczny – 3 propozycje

Czyste, otwarte przestrzenie, pełne światła i powietrza – to minimalizm we wnętrzach. Współczesny trend, który jest odpowiedzią na coraz bardziej gęstą zabudowę, małe mieszkania i naszą tendencję do nadmiernego gromadzenia przedmiotów. Jakie meble wybrać do salonu, by zachować jego minimalistyczny charakter, a jednocześnie wszystko pomieścić i żyć wygodnie?

Minimalizm w mieszkaniu – jak osiągnąć mieszkaniowy ZEN?

Przestrzeń, ład i brak nadmiernej ilości ozdób. To podstawa stylu minimalistycznego. Nie chodzi w nim jednak o to, by w mieszkaniu nie było żadnych mebli i przysłowiowy wiatr hulał po salonie. Wprost przeciwnie. To właśnie meble są głównym elementem dekoracyjnym – stonowanym, dyskretnym, a jednocześnie pozwalającym na to, by efektywnie zarządzać dostępnym miejscem. Kupując meble do minimalistycznego salonu decydujemy się na:

Meble funkcjonalne, pojemne, które pozwolą schować wszystkie potrzebne drobiazgi i przedmioty w taki sposób, by było łatwo nam zachować ład, a jednocześnie przedmioty te, nie były widoczne (przeciwieństwo szklanych witryn, za którymi dumnie prężą się zestawy kryształów i porcelanowych bibelotów).

Meble o gładkiej fakturze – żadnych frezów, zdobień, wycięć czy nawet delikatnych wzorów. Mogą być błyszczące, bo dzięki temu, że odbijają światło, zwiększa się optycznie przestrzeń,

Meble o prostych formach – pełne światła, geometryczne bryły z licznymi półkami (przy takich meblach trzeba jednak pamiętać o tym, by otwartych półek nie przeładować) lub o gładkich zamkniętych formach, w których nawet drzwiczki pozbawione są uchwytów (i działają na nacisk).

Meble bez wzorów lub z jednobarwnym elementem dekoracyjnym, który jest najbardziej wyrazistym detalem w salonie. Nawet meble w naturalnym kolorze drewna powinny mieć maksymalnie delikatnie zaznaczone słoje,

Meble w jasnych kolorach – najczęściej w przestrzeniach minimalistycznych stosuje się jasne, naturalne drewno bądź biel. Istnieje również trend minimalizmu w ciemniejszych barwach, ale jest on przeznaczony do większych przestrzeni. W małym salonie, ciemne meble zmniejszą optycznie przestrzeń,

Meble wysokiej jakości – ponieważ to one stanowią główną dekorację (a nie umieszczone na nich drobiazgi, których w mieszkaniu minimalistycznym po prostu być nie może),

3 propozycje mebli do minimalistycznego salonu od Aldo:

1. Zestaw mebli Fumay – ścianka telewizyjna + stolik do kawy

Wystarczający zestaw do tego by po dodaniu kompletu wypoczynkowego stworzyć wygodny salon z przeznaczeniem na kino domowe. W bocznej, bardzo pojemnej szafce można ukryć wszystkie drobiazgi, a w otwartych przestrzeniach półek pozostawić jedynie najpotrzebniejsze elementy i sprzęt RTV. Przy dużym stoliku wygodnie będzie się siedzieć również na pufach, które świetnie komponują się z minimalistycznym wnętrzem.

2. Białe meble do minimalistycznego salonu Ceram

Ciekawy zestaw 4 luksusowych mebli, które można dowolnie dopasować do swoich potrzeb Wykonane z białej, laminowanej płyty o błyszczącej powierzchni dodają w mieszkaniu światła. Warto zauważyć, że bryła mebli jest zaokrąglona, co daje wrażenie miękkości i przytulności (idealne rozwiązanie dla osób, którym wydaje się, że prosty minimalizm jest jednak zbyt surowy). Meble te polecane są również rodzinom z małymi dziećmi (ze względu na zaokrąglone rogi mebli).

3. Minimalistyczne meble bez widocznych uchwytów – Va Piano

Ten komplet mebli to kwintesencja stylu minimalistycznego. Niezwykle prosta forma, która dzięki ozdobnej kolorystyce mebli i zabawie z wzorem drewna staje się sama w sobie dekoracją. Meble pozbawiono uchwytów dzięki czemu nic nie zakłóca ich struktury. W zestawie mnóstwo elementów do wyboru – od szafy i stołu, poprzez stolik RTV, komodę, regał i dostawkę do stolika.